Dział techniczny 24/7

+48 725 257 257

Lotos Kolej wydzierżawi Vectrona od Cargounit

7 września 2018

Cargounit, operator wynajmu lokomotyw towarowych, powiększył swoją flotę o wielosystemową lokomotywę Siemens Vectron. Lokomotywa została przekazana przez producenta podczas testów na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie. Pojazd będzie jeździć w barwach Lotos Kolej.

Aktualnie Cargounit posiada m.in. 3 lokomotywy E6ACT Dragon oraz 3 lokomotywy Gama. W planach spółki jest zakup kolejnych nowoczesnych lokomotyw z przeznaczeniem do przewozów zarówno towarowych, jak i pasażerskich, w Polsce i w Europie.

– Bardzo ważny jest dla nas fakt, że platforma Vectron jest uniwersalna i może służyć przewoźnikom większości krajów europejskich. Co niezmiernie nas cieszy, nowa lokomotywa już znalazła swoje przeznaczenie i będzie służyć przewoźnikowi Lotos Kolej – powiedział Wojciech Gruszka, menedżer ds. kluczowych klientów Cargounit.

Cieszymy się, że Cargounit dołącza do grona czołowych polskich firm takich jak PKP Cargo, czy DB Cargo Polska, które posiadają w swojej flocie lokomotywy Vectron. To pojazd, który sprawdzi się nie tylko dzisiaj, ale i przez kolejne kilkadziesiąt lat – mówi Krzysztof Celiński, dyrektor Siemens Mobility.

Modułowa i uniwersalna lokomotywa Siemens Vectron MS dysponuje mocą 6,4 MW i jest przeznaczona do prowadzenia zarówno składów towarowych, jak i pasażerskich. Pojazd może poruszać się z prędkością do 200 km/h i jest wyposażony w system ETCS. Lokomotywa posiada homologację na Polskę, Niemcy, Austrię, Czechy, Słowację, Rumunię i Węgry, przy czym pojazdy z platformy Vectron mają możliwość kursowania aż w 18 europejskich krajach i odpowiadają zapotrzebowaniu większości dzisiejszych przewoźników kolejowych łatwo dostosowując się do wymogów użytkowania.

https://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/32575/lotos-kolej-wydzierzawi-vectrona-od-cargounit.html