Dział techniczny 24/7

+48 725 257 257

Cargounit odbiera nowe lokomotywy Alstom Traxx DC3

22 września 2021

Dziś podczas targów Trako pool taborowy Cargounit odebrał od Alstompierwszą z kolejnych trzech zamówionych lokomotyw Traxx. Jednocześnie nastąpiło jej przekazanie w dzierżawę wieloletniemu klientowi, firmie Ciech Cargo, w ramach podpisanej nowej 5-letniej umowy najmu 3 sztuk najnowszych lokomotyw Traxx 3 DC.
Uroczystość odebrania od Alstom nowoczesnej lokomotywy Traxx DC3 i przekazania jej do Ciech Cargo odbyła się 22 września podczas 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych Trako 2021. – Cargounit szybko się zmienia i dynamicznie pozyskuje do floty nowoczesne lokomotywy. Do końca 2021 roku liczba nowoczesnych lokomotyw w naszej spółce powiększy się o kolejnych 19 sztuk wobec stanu na koniec 2019 roku. Strategia Cargounit zakłada pozyskiwanie nowoczesnych lokomotyw jedno – oraz wielosystemowych w odpowiedzi na rosnące potrzeby i indywidualne wymagania przewoźników odnośnie rodzaju taboru, jaki pragną eksploatować – mówi Łukasz Boroń, prezes Cargounit.

– Jesteśmy dumni, że Cargounit i Ciech Cargo wybrali najbardziej rozpowszechnione w Europie lokomotywy Traxx od Alstom. To potwierdza fakt, że spełniają one wysokie oczekiwania operatorów pod względem niezawodności, dostępności i łatwości utrzymania, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów operacyjnych. Są dopuszczone do użytku w 20 krajach i przemierzają ponad 300 milionów kilometrów rocznie, w Polsce jeździ ich już 100. Jestem przekonany, że doskonale sprawdzą się we flocie CIECH Cargo – dodaje Sławomir Nalewajka, dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich.

Cargounit i Ciech Cargo podpisały 5-letnią umowę najmu 3 sztuk lokomotyw Traxx DC3 w ramach procesu wymiany floty lokomotyw używanych na nowe. CIECH Cargo jest klientem Cargounit od 2003 roku, obie firmy od prawie dwóch dekad współpracują zarówno w zakresie najmu lokomotyw elektrycznych, jak i spalinowych.

– Lokomotywy Traxx, które wzmocnią tabor Ciech Cargo nie tylko charakteryzują się nowoczesnością i niezawodnością, ale także doskonale wpisują się w ideę zrównoważonego transportu, w myśl której zmieniamy nasze usługi, zarówno świadczone na rzecz spółek Grupy Ciech, jak i klientów zewnętrznych. To kolejny krok w transformacji Ciech Cargo i ważny element zwiększania konkurencyjności naszej spółki.” – mówi Maciej Kempski, prezes przewoźnika.

Pozyskanie 3 sztuk lokomotyw Traxx DC3 przez Ciech Cargo to rezultat przemyślanej decyzji biznesowej naszego Klienta, który podjął decyzję o wyborze lokomotyw Traxx DC3 w wyniku wnikliwych analiz dotyczących niezawodności i kosztów ich użytkowania. Podpisanie z przewoźnikiem kolejnej umowy najmu jest dowodem na wzajemne zaufanie i zrozumienie przez nas potrzeb naszego Klienta. Cieszymy się z kontynuacji współpracy i że możemy dostarczyć do Ciech Cargo najnowocześniejsze lokomotywy elektryczne, tym samym przyczyniając się do wzmocnienia konkurencyjności firmy – podsumowuje Łukasz Boroń, prezes Cargounit.

źródło:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/cargounit-odbiera-nowe-lokomotywy-alstom-traxx-dc3-104585.html?fbclid=IwAR1n_STzZsDZmjEICbk2WTZFw5XhWt6LbT0vc9qkVJI1Q7rRX-ZYcghHxpg